אודות  היפוקמפוס הרצאות – מפגישים אקדמיה וקהילה!

 היפוקמפוס הינו עסק המתמחה במתן הרצאות וקורסי העשרה בתחומי המדע, הטכנולוגיה והרפואה לקהל הרחב. אנו בהיפוקמפוס הצבנו לנו למטרה להפגיש אקדמיה וקהילה תוך יצירה של חווית לימוד מהנה.

אנו מציעים לימוד חווייתי המשלב שלל עזרים חזותיים ייחודיים ונדירים, הדגמות סרטונים וכמובן הומור.

החזון שלנו בהיפוקמפוס:

היפוקמפוס הוקם מתוך חזון של קבוצת אקדמאים, שהבינו כי הידע המצטבר במוסדות המחקר, באוניברסיטאות ובמכללות אינו נגיש לציבור. קצב החיים הקדחתני מצמצם את היכולת לפנות זמן ללמוד ולהשתלם בנושאים המעניינים אותנו ולהתעדכן בחידושים המדעיים השופעים ומתפרסמים בקצב הולך וגובר. יתירה מכך, במרבית תחומי המדע נעשה שימוש בשפה מקצועית מורכבת, נוסחאות, מונחים ופרטים שאינם מוכרים לציבור הרחב, מה שהופך את המידע ללא נגיש לקהל זה.

הדבר נכון גם לקהל הבוגר ואולי אף יותר לקהל הילדים והנוער בבתי הספר הדורש מעצם אופיו משאבים ועזרים מיוחדים על מנת להפוך את הנושאים המדעיים המורכבים לברורים ונהירים, ולעורר בהם את הסקרנות וחדוות הלמידה.

לכן, החלטנו להקים מנגנון שיקח כל נושא מדעי, יפשיט ממנו את העגה המקצועית ואת הפרטים המקצועיים והנוסחאות, וילביש אותו מחדש בשפה פופולארית וברורה בצירוף עזרים ויזואליים, מצגות, סרטונים, הדגמות חיות של התופעות השונות ומוצגים ממשיים הנגישים לקהל. כך למעשה הצלחנו להפוך קורסים אקדמיים מלאים להרצאות מתומצתת מובנות מושכות ומעוררות סקרנות, הסוקרות את עיקרי המבוא והחידושים בתחומי המדע השונים, ואשר מועברות בפני קבוצות ע"פ דרישה, בזמן ובמקום הנוחים להם, ובמחיר נגיש לכל כיס.

לנו בהיפוקמפוס יש אוספים נדירים ועשירים של שלל עזרים לימודיים ברמת מוזיאון, הזמינים לסגל המדריכים והמרצים, ומשמשים אותנו להמחשה ולהעברת החומרים המדעיים המורכבים בצורה חוייתית ומלאת הומור!

לנו בהיפוקמפוס יש אוספים נדירים ועשירים של שלל עזרים לימודיים ברמת מוזיאון, הזמינים לסגל המדריכים והמרצים, ומשמשים אותנו להמחשה ולהעברת החומרים המדעיים המורכבים בצורה חוייתית ומלאת הומור!

יתרונה היחסי של היפוקמפוס אל מול המתחרים בתחום ההעשרה המדעית:

יתרונה העצום של היפוקמפוס אל מול שאר מפעילי תכניות ההעשרה בשוק היום הוא ביכולת בניית מערכי שיעור חווייתיים, מסקרנים ומתובלים בהומור מצד אחד, תוך שילוב ייחודי של שלל עזרים, מוצגים ואוספים מוזיאליים יקרי ערך שאין שני להם בארץ, ואשר זמינים לסגל המדריכים לשימוש שוטף מצד שני.

משילוב יתרונות אלו יחד נוצר אפקט סינרגי חזק מאד המביא את התלמידים לחוויית לימוד רב חושית אינטראקטיבית ומעצימה.
אפקט חווייתי זה מגביר הן את המוטיבציה והרצון של התלמידים להגיע לשעורים וללמוד, הן את האפקטיביות של תהליך הלמידה בשעור ואת כמות החומר שמוטמע אצל התלמידים, ואף מעורר את התלמידים להמשך מחקר ולמידה אוטונומית גם לאחר שהשעור הסתיים.

יתרונות מקצועיים אלו בשילוב עם סגל מרצים אקדמאיים מנוסה ומעולה, יחד עם הסטנדרט המוקפד של היפוקמפוס הן על רמת המערכים והעזרים והן על טיב ואיכות השירות הביאו את היפוקמפוס היום לעמוד בראש תחום ההעשרה המדעית, והשם והמוניטין של היפוקמפוס מוכר, מוערך והולך לפניו.

סל המוצרים, קהל היעד והלקוחות של היפוקמפוס:

במאגר המוצרים של היפוקמפוס קיימים למעלה מ-100 מערכים, הרצאות, תוכניות לימודים, קורסים, סדנאות והפעלות, המעברות למגוון רחב של קהלים, ומותאמות במיוחד לדרישות הייחודיות של כל שכבת גיל ומגזר.
כפועל יוצא, היפוקמפוס מפעילה מגוון תכניות מדעיות, קורסים והרצאות הן במגזר המוסדי והן במגזר הפרטי, לקהלים מגוונים החל מילדי הגן דרך הילדים והנוער בבתי הספר וכלה בקהל הבוגר והגיל השלישי:

ילדי הגנים: תכניות וחוגי "היפוקמפוס לקטנטנים", הפועלים הן כחוגי העשרה אחרי הצהרים והן כמפגשים שבועיים בגני הילדים והצהרונים.

ילדי בתי הספר: תכניות העשרה מדעיות "ZOO ארץ", "טאפאס מדעים" ותכנית "ארץ, עיר, חי, צומח", המשולבות במסגרת שעות הלימודים בבתי הספר וכחוגי העשרה ומחנות קיץ וקייטנות.

 ילדי החטיבות והתיכונים: תכניות "ד"ר דוליטל" (תכנית העשרה בתחום פיזיולוגיה של בעלי חיים ועקרונות הווטרינריה), "המדען כמכשף" (תכנית העשרה בנושאי הכימיה ושעשועי המדע), "רקטיאדה" (תכנית להיכרות עם עקרונות אוירונאוטיקה תעופה וחלל), תכנית "ניצני מדע" בשילוב עם יחידת נוער שוחר מדע במכון ויצמן, תכנית "טכנולוגיות רפואיות" המועברת לילדי המגזר הערבי בשיתוף עם יחידת נוער שוחר מדע מאוניברסיטת תל-אביב, וכן ארועי "ליל המדענים לנוער" ברחבי הארץ.

הקהל הבוגר: הרצאות וקורסים להשתלמויות מורים, הרצאות אורח באקדמיה, קורסי העשרה והרצאות אורח בקתדראות והיכלי תרבות ברחבי הארץ, הרצאות אורח בערבי העשרה וגיבוש של וועדי עובדים וחוגי חברים ועוד.

הגיל השלישי: הרצאות העשרה קורסים וסדנאות בבתי דיור מוגן, ועמותות ומועדונים של הגיל השלישי.

בנוסף לנסיון עשיר בעבודה עם שכבות הגיל השונות, להיפוקמפוס נסיון רב בעבודה עם מגזרי האוכלוסיה השונים, החל מקהל מהזרם הממלכתי, דרך קהל מהזרם הממלכתי דתי והחרדי, וכלה בעבודה עם המגזר הערבי.

בין לקוחותינו נמנים רשויות מקומיות (רשות נחל וניקוז, חבל יבנה, עיריית אשקלון, עריית פתח תקווה ועוד) מוסדות אקדמים (היחידות לנוער שוחר מדע של מכון ויצמן למדע ברחובות ואוניברסיטת ת"א, המכללה למנהל ועוד'), בתי ספר, מתנ"ס-ים וקתדרות עממיות ברחבי הארץ, קבוצות מבוגרים בחוגי בית וחוגי חזון וכן ערבי תרבות בדיור מוגן.

היפוקמפוס-מפתחים את הסקרנות המדעית בקרב הדור הצעיר (פעילות העשרה מדעית לחטיבות הביניים והתיכונים)

היפוקמפוס-מפתחים את הסקרנות המדעית בקרב הדור הצעיר (פעילות העשרה מדעית לחטיבות הביניים והתיכונים)

הסגל:

היפוקמפוס מעמידה סגל מרצים מהשורה הראשונה.
הסגל רובו ככולו מורכב מאקדמאים מצטיינים בוגרי מסלולי התמחות בתחומי המדע השונים מהאוניברסיטאות ומכוני המחקר המובילים בארץ ובעולם, כאשר אחוז גבוה של המרצים של היפוקמפוס הינם בעלי תארים גבוהים (מאסטר/ דוקטוראט).
אולם, לא פחות חשוב מהשכלתם רחבת האופקים הם פשוט מרצים מעולים, כריזמטיים ייצוגיים ובעלי נסיון עשיר בהדרכה ובעבודה עם ילדים ונוער היודעים איך להחזיק כיתה ולרתק את הקהל
!

נשמח אם תיצרו קשר:

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת למידע נוסף, שאלות והבהרות,
וכן להגיע אליכם לפגישת היכרות,
ליצירת קשר הקלק כאן

או חייגו אלינו

עדי: 050-8787990

משרד (טלפקס): 03-9707090

מעבדה(טלפקס): 077-450-50-40

בתודה, ובצפייה לשיתוף פעולה פורה
עדי מוסקוביץ, בעלים-מייסד ומרצה