חוגים במדע – חוג 'טאפאס' מדעים

חוגים במדע – החוג נותן לילדים סידרת טעימות קלילות ומשעשעות מתחומי המדע השונים. החוג בנוי משלושים מפגשים שבועיים כשכל אחד מהם יעסוק בשאלה מדעית שונה. כל המפגשים יועברו בצורה חוויית תוך כדי התנסות של הילדים בכל הנושאים, כולל ניסויים והדגמות המותאמות לכל הגילאים.

 

 

נתחיל בשאלות מעולם הפיזיקה כיצד נוצר היקום, מה הן גלקסיות, כוכבים חורים שחורים ועוד. נמשיך במבנה החומר ביקום, מה הם אטומים, מולקולות ומצבי צבירה. מעסוק גם בפיזיקה שימושית ונראה כיצד העולם מתנהל על פי חוקי הפיזיקה הבסיסיים.

לאחר מכן נצלול לעולם הביולוגיה, נראה תאים, DNA, חלבונים ועוד, נפגש עם עולם המיקרוביולוגיה, גנטיקה ותורשה ועוד נושאים מעולם הביולוגיה. נעסוק בשאלות מעולם המתמטיקה וההיגיון ונתבונן עליהן מזווית קלילה ומשעשעת.

 

חוגים במדע – חוג ZOO ארץ

החוג נותן לילדים אפשרות להתבונן בסביבתם בעין חוקרת. החוג בנוי כשלושים מפגשים שבועיים כשכל אחד מפגיש אותם עם אספקט שונה בסביבתם כל המפגשים מבוססים על ניסוי והתנסות ומעודדים הנעה להמשך מחקר ולמידה עצמאית של הילדים. נתחיל בהקמת גן ירק תוך היכרות עם הצמח, מבנה חלקים ועוד. נמשיך מספר מפגשים על עונות השנה, נראה כיצד משתנה הסביבה בעונות השנה, נדבר על נדידת ציפורים, שלולית חורף ומאפייניה ועוד.

 

 

נכיר לילדים את עקרונות הבסיס באקולוגיה, נראה התנהגות של בעלי חיים, נראה כיצד משתלבים החי הצומח והדומם בנישות גידול, נראה כיצד האדם משפיע על הסביבה ונראה כיצד אנחנו יכולים לעזור בשימור הסביבה שלנו.

ליצירת קשר טלפוני בנושא חוגים במדע חייגו:

נייד (עדי מוסקוביץ): 050-8787990
משרד (טלפקס): 03-9707090 או 08-8614017