היפוקמפוס מציעה מגוון פעילויות לגני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים.

במאגר המוצרים של היפוקמפוס קיימים למעלה מ-100 מערכים, הרצאות, תוכניות לימודים, קורסים, סדנאות והפעלות, המעברות למגוון רחב של קהלים, ומותאמות במיוחד לדרישות הייחודיות של כל שכבת גיל ומגזר.
כפועל יוצא, היפוקמפוס מפעילה מגוון תכניות מדעיות, קורסים והרצאות הן במגזר המוסדי והן במגזר הפרטי, לקהלים מגוונים החל מילדי הגן דרך הילדים והנוער בבתי הספר וכלה תלמידי שכבות התיכון.

בנוסף לנסיון עשיר בעבודה עם שכבות הגיל השונות, להיפוקמפוס נסיון רב בעבודה עם מגזרי האוכלוסיה השונים, ובניהם בתי ספר מהזרם הממלכתי, בתי ספר ומוסדות מהזרם הממלכתי דתי והחרדי, ואף נסיון רב בעבודה עם המגזר הערבי.

בין לקוחותינו נמנים רשויות מקומיות (רשות נחל וניקוז, חבל יבנה, עיריית אשקלון, עריית פתח תקווה ועוד) מוסדות אקדמים (היחידות לנוער שוחר מדע של מכון ויצמן למדע ברחובות ואוניברסיטת ת"א), גני ילדים, בתי ספר ותיכונים ברחבי הארץ, וכן עמותות וקרנות הממנות פעילויות העשרה בבתי ספר בפריפריה.

מגוון הפעילויות של היפוקמפוס לבתי ספר

אנו מציעים לבתי ספר פעילויות בשני פורמטים:
ימי שיא- כפורמט לפעילות חד פעמית
וכן תכניות שבועיות או דו-שבועיות בהן אנו מגיעים לבית הספר במפגשים רציפים לאורך כל שנת הלימודים.

אנו בהיפוקמפוס למדנו כי הדרך הטובה ביותר להוריד את מרבית החסמים היא על ידי הפיכת השיעור או ההרצאה לחוויה מסעירה מבדרת ונעימה, שמעבירה את החומר המדעי המורכב בצורה לא שגרתית ומפתיעה. ואת זה אנחנו יודעים לעשות הכי טוב!

אנו בהיפוקמפוס למדנו כי הדרך הטובה ביותר להוריד את מרבית החסמים היא על ידי הפיכת השיעור או ההרצאה לחוויה מסעירה מבדרת ונעימה, שמעבירה את החומר המדעי המורכב בצורה לא שגרתית ומפתיעה.
ואת זה אנחנו יודעים לעשות הכי טוב!

1. ימי שיא של היפוקמפוס- חוויה שנשארת לכל החיים!

ל'היפוקמפוס' יש מגוון ימי שיא שמועברים בבתי ספר. יום שיא כולל פעילויות שונות במהלך יום מלא של 4-5 שעות, המועבר בשלמותו לשכבה אחת (2 מדריכים במקביל) בנושא מדעי נבחר, או לחילופין מועבר לשתי שכבות (כל שכבה 2 שעות) בנושא מדעי נבחר.

מבחר הנושאים משתנה ומתעדכן משנה לשנה וכולל בין היתר נושאים כגון:
אסטרופיזיקה וחלל, הכימאי כמכשף, הפיזיקה שמאחורי הצילום, מיקרוביולוגיה, גנטיקה, טכנולוגיות רפואיות, אנרגיה חלופית, הכרת החי והצומח עם תערוכות של בעלי חיים אקזוטיים ועוד ועוד.

לפרטים נוספים על ימי שיא לחצו כאן.

היפוקמפוס-מפתחים את הסקרנות המדעית בקרב הדור הצעיר (פעילות העשרה מדעית לחטיבות הביניים והתיכונים)

היפוקמפוס-מפתחים את הסקרנות המדעית בקרב הדור הצעיר (פעילות העשרה מדעית לחטיבות הביניים והתיכונים)

2. תוכניות על בסיס שבועי- המוזיאון מגיע אליכם לבית הספר…

התכניות השנתיות של היפוקמפוס נבנו כדי לתת מענה חוויתי והעשרה מדעית מעבר לסל החינוך הרגיל ולתכנית הלימודים הסטנדרטית של מערכת החינוך.
אנו בהיפוקמפוס מאמינים שכדי לפתח את יצר הסקרנות של התלמידים ולגרום להם לצאת ולחקור את הנושאים שסביבם יש ליצור עבורם חוויה יוצאת דופן, מפתיעה ומקורית, אשר מציתה את הדמיון שלהם ומעוררת אצלהם את השאלות ואת הרצון לגלות וללמוד.
ובדיוק כך אנו בונים את המפגשים שלנו.
אצלינו המפגש עם המרצה הוא רק התחלת התהליך, שמיצר סקרנות והנעה להמשך לימוד עצמי ומחקר ודיון בימים והשבועות שלאחר המפגש.

ארץ עיר חי צומח– תכנית שנבנתה לתת מענה לאחר מהנושאים המורכבים ביותר בתחום ה"קיימות" והשימור הסביבתי, הגברת הזיקה והחיבור לערכי הטבע שסביבנו.

טאפאס מדעים– תכנית העשרה מדעית, שמטרתה להעניק למשתתפים בה סדרת טעימות קלילות ומשעשעות מתחומי המדע הרחבים והשופעים.

איסלנד למצוינות– היפוקמפוס פיתחה תכנית מצוינות חדשה וייחודית המיועדת לתלמידים המפגינים פוטנציאל גבוה ורמת אינטליגנציה החורגת מקבוצת הלימוד הטבעית שלהם. התכנית מבוססת על מודל חינוכי מיוחד ומוצלח מאד לפיתוח מצוינות שפותח באיסלנד.

תוכנית לחינוך מיוחד– התכנית מיועדת לתלמידים הזקוקים לחיזוק רגשי וחברתי.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת למידע נוסף, שאלות והבהרות,
וכן להגיע אליכם לפגישת היכרות,

בתודה, ובצפייה לשיתוף פעולה פורה,
עדי מוסקוביץ, בעלים-מייסד ומרצה.

להשארת פרטים לחצו כאן…

ליצירת קשר טלפוני חייגו:

עדי: 050-8787990

משרד (טלפקס): 03-9707090

מעבדה(טלפקס): 077-450-50-40